Illustration

ЗВОРОТНА ІПОТЕКА

Як іпотека, тільки навпаки: живи в квартирі і отримуй виплати за своє житло.

Повна оплата комунальних послуг

Щомісячне утримання до 3 000 грн

Велика разова допомога до 200 000 грн

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Як це працює:

Договір зворотньої іпотеки укладають з пенсіонерами-власниками житла.

Пенсіонер продовжує жити у квартирі. Термін дії зворотньої іпотеки не обмежений у часі.

Договір зворотної іпотеки залишається дійсний протягом всього життя пенсіонера. Тільки після цього право на житло переходить власнику іпотеки.

З моменту укладення договору, власник іпотеки, починає виплачувати щомісячні платежі пенсіонеру і оплачувати його комунальні послуги.

Хочете дізнатися більше, або отримати консультацію?

Рекомендації наших клієнтів:

Illustration

Зінаїда Василівна Сєліванова, 76 років

8 років разом з Центром "Пенсіон"

Illustration

Соловйов Петро Наумович, 85 років

15 років разом з Центром "Пенсіон"

Illustration

Кухар Віктор Миколайович, 58 років

4 роки разом з Центром "Пенсіон"

Illustration

Кузьмик Павло Віталійович, 57 років

3 місяці разом з Центром "Пенсіон"

Хочете поспілкуватися з нашими клієнтами і дізнатися про їх досвід?

Часті запитання та відповіді на них:

  • Як юридично оформлюється зворотна іпотека?

    Наразі цей вид правових відносин недостатньо врегульований законодавством, тому для оформлення правових відносин використвуються або договори довічного утримання або спадкові договори залежно умов договору та особливостей його укладання. По суті такі відносини відповідають зворотній іпотеці, а по юридичному оформленню повінстю відповідають українському законодавству та правовій практиці.

  • Як я можу бути впевнений, що після підписання договору Ви мене не виселите на вулицю, позбавивши квартири?

    Договір довічного утримання безперервний і діє протягом усього життя пенсіонера, в ньому дуже чітко прописується, що відчужувач довічно може проживати в квартирі. Також, відповідно до статті 750 Цивільного Кодексу України, Набувач може бути зобов'язаний забезпечити відчужувача або третю особу житлом у будинку (квартирі), який йому переданий за договором довічного утримання. Згідно із законом при укладенні договору довічного утримання ніхто, ніколи і ні за яких обставин не може виселити або виписати людину з квартири.

    Більш того, виселення з квартири пенсіонера є грубим порушенням договору. Адвокат-початківець за одне засідання в суді легко отримає рішення про розірвання договору з цієї причини. Квартира повертається пенсіонеру, а набувач втрачає всі гроші, які він заплатив за договором.

  • Я хочу підписати договір зворотної іпотеки, які мої дії?

    Заповніть заявку і ми зв'яжемося з вами.

  • Які вимоги існують до форми договору довічного утримання, якщо предметом договору є нерухомість?

    Відповідно до статті 745 Цивільного Кодексу України встановлюється загальна вимога щодо форми договору довічного утримання - укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

  • Хто може виступати у ролі Відчужувача та Набувача в договорі довічного утримання? Чи існують обмеження?

    Відповідно до статті 746 Цивільного Кодексу України Відчужувачем у договорі довічного утримання (догляду) може бути фізична особа незалежно від її віку та стану здоров'я, Набувачем може бути повнолітня дієздатна фізична особа або юридична особа.

    Якщо сторони мають всі необхідні права на укладення такого виду договору – в такому випадку законодавством не встановлено обмежень.

  • Які тонкощі існують при укладанні договору довічного утримання щодо майна, яке перебуває у сумісній власності?

    Відповідно до статті 747 Цивільного Кодексу України майно, що належить співвласникам на праві спільної сумісної власності (зокрема майно, що належить подружжю) може бути відчужене ними на підставі договору довічного утримання.

    Якщо Відчужувачем є один із співвласників майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, договір довічного утримання може бути укладений після визначення частки цього співвласника у спільному майні або визначення між співвласниками порядку користування цим майном.

    У разі смерті одного із співвласників майна, що було відчужене ними на підставі договору довічного утримання (догляду), обсяг зобов'язання набувача відповідно зменшується.

  • В чому полягають обов’язки набувача за договором довічного утримання?

    Відповідно до статті 749 Цивільного Кодексу України, в договорі довічного утримання можуть бути визначені всі види матеріального забезпечення, а також усі види догляду (опікування), якими набувач має забезпечувати відчужувача.
    Набувач зобов'язаний у разі смерті відчужувача поховати його, навіть якщо це не було передбачено договором довічного утримання (догляду). Якщо частина майна відчужувача перейшла до його спадкоємців, витрати на його поховання мають бути справедливо розподілені між ними та набувачем.

    Якщо обов'язки набувача не були конкретно визначені або у разі виникнення потреби забезпечити відчужувача іншими видами матеріального забезпечення та догляду спір має вирішуватися відповідно до засад справедливості та розумності.

  • Коли саме набувач має право розпоряджатися житлом?

    Після припинення Договору довічного утримання, тобто після смерті Відчужувача.

  • Як саме визначається матеріальне забезпечення, яке щомісячно має надаватися відчужувачу?

    Відповідно до ст. 751 Цивільного Кодексу України матеріальне забезпечення, яке щомісячно має надаватися відчужувачу, підлягає грошовій оцінці. Така оцінка підлягає індексації у порядку, встановленому законом.

    Під “матеріальним забезпеченням” слід розуміти не лише грошові суми, надані відчужувачеві, а й вартість продуктів, ліків та інших предметів, наданих набувачем під час виконання своїх обов'язків. Грошову оцінку матеріального забезпечення мають право провести самі сторони договору. В разі відсутності згоди щодо вартості майна, таку оцінку може провести професійним оцінювач.

  • Чи можлива заміна набувача за договором довічного утримання?

    Відповідно до ст. 752 Цивільного Кодексу України у разі неможливості подальшого виконання фізичною особою обов'язків набувача за договором довічного утримання з підстав, що мають істотне значення, обов'язки набувача можуть бути передані за згодою відчужувача члену сім'ї набувача або іншій особі за їхньою згодою.
    Відмова відчужувача у наданні згоди на передання обов'язків набувача за договором довічного утримання іншій особі може бути оскаржена до суду. У цьому разі суд бере до уваги тривалість виконання договору та інші обставини, які мають істотне значення.

  • За яких обставин договір довічного утримання може бути припинено?

    Відповідно до ст. 755 Цивільного Кодексу України Договір довічного утримання може бути розірваний за рішенням суду:

    1) на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини;
    2) на вимогу Набувача;
    3) зі смертю відчужувача;
    4) якщо у набувача немає спадкоємців або вони відмовилися від прийняття майна, переданого відчужувачем, відчужувач набуває право власності на це майно, у цьому разі договір довічного утримання припиняється.

  • Які правові наслідки несе за собою розірвання договору довічного утримання?

    Відповідно до ст. 756 Цивільного Кодексу України, у разі розірвання договору довічного утримання у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов'язків за договором, Відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане і має право вимагати його повернення. У цьому разі витрати, зроблені набувачем на утримання та (або) догляд Відчужувача, не підлягають поверненню.
    У разі розірвання договору у зв'язку з неможливістю його подальшого виконання Набувачем з підстав, що мають істотне значення, суд може залишити за Набувачем право власності на частину майна, з урахуванням тривалості часу, протягом якого він належно виконував свої обов'язки за договором.

  • Чи необхідна згода подружжя при укладанні ДДУ на підставі сумісно нажитого майна?

    Відповідно до статті 65 Сімейного Кодексу України дружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою.

    Для укладення ДДУ одним із подружжя, згода другого з подружжя має бути подана письмово та повинна бути нотаріально засвідчена.

Зворотня іпотека у світі і Україні

Глобальний контекст зворотної іпотеки

  • Зворотна іпотека – це фінансовий механізм, який дозволяє власникам нерухомості перетворити вартість своєї нерухомоісті в грошові кошти. Ця модель знайшла широке застосування у різних країнах, ставши особливо популярною серед людей похилого віку. Сама назва пояснює суть: іпотека - ви живете в квартирі і виплачуєте її вартість; зворотна іпотека - ви живете в квартирі і отримуєте за неї кошти.

  • У Сполучених Штатах Америки зворотна іпотека є доступною для громадян віком від 62 років. Цей інструмент дозволяє пенсіонерам збільшити свої фінансові можливості, перетворюючи вартість їх домівок у грошові кошти, при цьому залишаючись власниками своєї нерухомості.

  • В Європі зворотні іпотеки також набувають популярності. Наприклад, у Великій Британії цей фінансовий продукт відомий як "equity release" і використовується для підвищення якості життя у пенсійному віці, надаючи пенсіонерам додаткові кошти без необхідності продажу нерухомості.

  • Зворотна іпотека в Україні

    В Україні концепція зворотної іпотеки ще знаходиться на стадії розвитку. Часто зворотня іпотека оформлюється договором пожиттєвого утримання або спадковим договором (що є тим самим по суті). Цей фінансовий інструмент може виявитися корисним для українських пенсіонерів, дозволяючи їм отримувати регулярний дохід, водночас зберігаючи своє житло. Такий підхід може забезпечити більш комфортну старість і підтримувати якість життя.

Illustration

В 2007 році кілька молодих людей вирішили створити організацію, яка б допомагала людям поважного віку змінювати своє життя на краще. Вони усвідомлювали, що їх не всі зрозуміють. 
Але було й те, що надавало впевненості: щира любов до людей, бажання допомогти найнезахищенішим і велика віра в успіх.

Контакти